Pre učiteľov
Registrácia a aktivácia
Správa tried
Ako hodnotíme: štíty a hry
Nástroje do výučby
Video návody
Voľba cvičení
Skúšobná licencia
Účel a dostupnosť skúšobnej licencie
- Skúšobná licencia je zdarma a je platná 2 mesiace.
- Skúšobná licencia je určená školám, aby si mohli vyskúšať kompletnú funkcionalitu systémov Vieme a posúdiť, či je pre ich účely systém vhodný.
- Skúšobná licencia je obmedzená na 200 žiakov. Žiadne iné obmedzenia skúšobná licencia nemá.
Ako aktivovať skúšobnú licenciu?
- Postupujete podľa návodu pre aktiváciu učiteľa.
- V rámci aktivácie učiteľského režimu vyberáte svoju školu.
- Ak vaša škola doteraz systém nevyužívala, skúšobná licencia sa automaticky aktivuje.
Aktuálna situácia: uzavretie škôl
V aktuálnej situácii zachovávame rovnaký režim licencií, aký bol platný doteraz – domnievame sa, že je voči školám otvorený a spravodlivý. Konkrétne to znamená:
- Školy, ktoré systém doteraz nevyužívali, si môžu aktivovať skúšobnú licenciu a systém si vyskúšať (v plnej miere).
- Školy, ktoré už skôr systém využívali, si teraz nemôžu znova systém „skúšať“. Systém sa síce stále rozširuje, pre základné rozhodnutie o tom, či je systém pre účely školy vhodný, by však už škola mala mať dostatok informácií.
- Výnimku tvoria prípady, kedy mala škola v minulosti aktivovanú skúšobnú licenciu, ale prakticky ju takmer vôbec nevyužila (napr. aktivoval ju len jeden učiteľ a nikto iný na škole o tom ani nevedel). V takom prípade je možné požiadať o výnimku.
Školy môžu na financovanie licencie využiť mimoriadne prostriedky na ICT, nákup licencie výukového softvéru je typickým účelom, na ktorý sú tieto prostriedky určené.