Nástenka

Nástenka je určená na rýchle a efektívne zadávanie úloh žiakom priamo na hodine. Žiakom môže slúžiť aj na samostatnú prípravu (napr. pri absencii alebo pre žiakov, ktorí potrebujú ďalšie precvičovanie aj po dokončení úloh v škole).

Učiteľ v spodnej časti svojho prehľadu (menu Učiteľ → Nástenka) vidí aktualizovanú mieru postupu žiakov. Tiež sa mu ukazuje informácia o tom, či sú žiaci online a ktoré cvičenie práve riešia.

Vyučujúci: zdieľanie cvičení

  1. Otvorte si príslušné cvičenie (ako keby ste ho chceli sami riešiť).
  2. Kliknite na ikonku „Nazdieľať žiakom“ (vpravo hore v hlavičke cvičení).
  3. Vyberte zo zoznamu triedu alebo triedy, ktorým chcete úlohu nazdieľať.

Cvičenia je možné zdieľať aj z rozpisu cvičení (napr. podľa typu alebo témy). Pri označení tlačidla cvičenia (napr. podržaním myši nad ním) sa ukáže ponuka s možnosťou pripnutia cvičení na nástenku.

Cvičenia môžete pridávať aj v priebehu práce žiakov, môžete napríklad zadať ďalšie úlohy žiakom, ktorí sú rýchlejší.

Ako sa žiaci k cvičeniu dostanú?

  • V rámci určitých predmetov sa je k nástenke možné dostať cez menu Trieda → Nástenka.
  • Ak sa žiaci nachádzajú na centrále (viemeto.org), môžu si z menu Trieda zobraziť Prehľad úloh a násteniek. Na vrchu stránky sa im tiež dynamicky ukazuje odkaz na nástenku, ak sa v poslednej dobe zmenil jej obsah.
  • Ak učiteľ pri vybranom cvičení klikne na ikonu zvončeka, žiakom sa na úvodnej stránke predmetu ukáže veľké upozornenie „Teraz riešime“, ktoré žiaka môže na konkrétne cvičenie jediným kliknutím naviesť.

Ďalšie funkcie pre vyučujúcich

Ako vyučujúci môžete obsah nástenky tlačidlom skopírovať na nástenku inej triedy. Užitočná je tiež možnosť odobrania všetkých cvičení naraz alebo úprava ich poradia. Žiakom je tiež možné na nástenku pridať ľubovoľný odkaz (napr. o tom, ktoré cvičenie je „bonusové“).

Po využití úloh z nástenky v škole ich môžete na nástenke nechať pripnuté. Také úlohy môžu žiaci sami dorobiť priamo z nástenky, prípadne z úloh tlačidlom môžete vytvoriť domácu úlohu.

Späť na prehľad návodov pre učiteľov

NAPÍŠTE NÁM

Ďakujeme za vašu správu, bola úspešne odoslaná.

Napíšte nám

Neviete si rady?

Najprv sa, prosím, pozrite na časté otázky:

Čoho sa správa týka?

Odkaz Obsah Ovládanie Prihlásenie Licencia